Endonezya’dan İsveç tepkisi

Endonezya’dan İsveç tepkisi

İsveç’te gerçekleşen eylem, İslam dünyasını ayağa kaldırdı. Şimdi de Endonezya, İsveç Büyükelçisi’ni çağırdı.


Paludan’ın alçakça eyleminin yankıları sürüyor.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NA ÇAĞRILDI

Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, Endonezya’nın hafta sonu Stockholm’de aşırı sağcı bir aktivist tarafından Kuran’ın yakılmasıyla ilgili olarak Salı günü İsveç elçisini çağırdığını söyledi.

Endonezya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Teuku Faizasyah, İsveç’in Endonezya Büyükelçisi Marina Berg’in Cakarta’nın İslam karşıtı eyleme karşı resmi bir şikayette bulunması sebebiyle çağrıldığını söyledi.

Faizasyah tarih vermeden “Evet, onunla bu hafta içinde görüşeceğiz.” dedi.

İsveç büyükelçiliği, Berg’in Endonezya dışişleri bakanlığından bir yetkiliyle görüşeceğini doğruladı, ancak bunun hangi gün gerçekleşeceğini belirtmedi.

Written by:

Lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansına devam etmektedir. Araştırma alanları arasında NATO, kamu diplomasisi, göç ve diaspora bulunmaktadır. Star Wars romanlarının da olduğu çeşitli kitapların çevirmenidir. İngilizce, Fransızca, Endonezyaca ve Esperanto dillerini bilmektedir.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası