Kartal bakışları Latin Amerika üzerinde

Kartal bakışları Latin Amerika üzerinde

Ukrayna’yı Rus silahlarıyla donatma konusunda çabalayan ABD, şimdi de Latin Amerika’daki ekipmanı istiyor. Ama esas şaşırtıcı olanı, buna karşı vermeyi önerdiği ekipmanlar.


Ukrayna savaşının etkileri şimdi Latin Amerika’ya sıçradı.

ABD’NİN GÖZÜ ŞİMDİ LATİN AMERİKA’DA

ABD Güney Komutanlığı Başkanı General Laura Richardson tarafından yapılan bir açıklamaya göre Amerika Birleşik Devletleri, Latin Amerika ülkeleriyle, bu ülkelerde hizmette olan Sovyet ve Rus silahlarını Ukrayna’ya devretmek için işbirliği yapıyor.

Bu tür bir transfer, bu ülkelere Amerikan askeri teçhizatı sağlanması karşılığında gerçekleşebilir.

RUS SİLAHLARINI VER, AMERİKAN SİLAHLARINI AL

General Richardson, ABD’nin altı Latin Amerika ülkesinden Ukrayna’ya Rusya’dan satın aldığı askeri teçhizatı tedarik etmelerini istediğini ve onu Amerikan silahlarıyla değiştirmeyi teklif ettiğini söylüyor.

“Rusya’nın Küba, Venezuela ve Nikaragua hükümetlerinde müttefikleri var, ancak bölgedeki diğer altı ülkede Rus askeri teçhizatı var.

ABD ordusu, Kuzey Atlantik İttifakı toplantısında yaptığı açıklamada, “ABD, bu altı ülkeyi Ukrayna’ya Rus askeri teçhizatı bağışlamaya ve bunları Amerikan silahlarıyla değiştirmeye teşvik etmeye çalışıyor. Bu ülkeler Ukrayna’ya devretmek istiyorsa, bu Rus silahlarını Amerikan silahlarıyla değiştirmek için çalışıyoruz” dedi.

Written by:

Lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansına devam etmektedir. Araştırma alanları arasında NATO, kamu diplomasisi, göç ve diaspora bulunmaktadır. Star Wars romanlarının da olduğu çeşitli kitapların çevirmenidir. İngilizce, Fransızca, Endonezyaca ve Esperanto dillerini bilmektedir.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası