Kremlin’den Latin Amerika’ya rest: “Taahhütlere bağlısınız”

Kremlin’den Latin Amerika’ya rest: “Taahhütlere bağlısınız”

Washington’un Latin Amerika girişimi, Moskova’nın da dikkatini çekti. Kremlin’den uyarı geldi.


Dünyanın öbür ucundaki Latin Amerika da sonunda Ukrayna savaşının içine çekildi.

GÖZÜMÜZ ÜZERLERİNDE

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov yaptığı açıklamada, Rusya’nın ABD’nin, Latin Amerika ülkelerini Ukrayna’ya silah teslim etmeye zorlama girişimlerini yakından izleyeceğini söyledi.

Rusya cumhurbaşkanlığı sözcüsü, bir Pentagon temsilcisinin, Washington’ın dokuz Latin Amerika ülkesiyle birlikte çalışarak onları ABD teçhizatının teslimi karşılığında mevcut Rus silahlarını Ukrayna’ya teslim etmeye çağırmak için çalıştığına dair açıklamasını yorumladı.

Bu haberin Moskova için sürpriz olup olmadığı sorusuna Kremlin sözcüsü, “Genel olarak bugün sürpriz olabilecek bir şey hayal etmek zor” dedi.

Peskov, “Üçüncü ülkelere yapılan teslimatların yasal kısıtlamalarını burada akılda tutmak çok önemli. Bunun nedeni, herhangi bir teslimatın elbette askeri teçhizat alan ülkelerin belirli taahhütlerine bağlı olmasıdır.” diye belirtti.

Kremlin basın sözcüsü, “Elbette bu durumu yakından takip edeceğiz” diyerek sürecin takipçisi olacaklarını vurguladı.

Written by:

Lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansına devam etmektedir. Araştırma alanları arasında NATO, kamu diplomasisi, göç ve diaspora bulunmaktadır. Star Wars romanlarının da olduğu çeşitli kitapların çevirmenidir. İngilizce, Fransızca, Endonezyaca ve Esperanto dillerini bilmektedir.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası