Avrupa, Çin’i araştıracak

Avrupa, Çin’i araştıracak

Avrupa Komisyonu, Çin’in yükselişi karşısında harekete geçme kararı aldı. Çin konusunda daha çok bilgi edinmek isteyen Komisyon, burs programını duyurdu.


Çin’in yükselişi Avrupa’da Çin hakkında bilgilenme ihtiyacı yarattı.

ÇİN İLE İŞBİRLİĞİ UMULUYOR

Avrupa Komisyonu, dünya sahnesinde giderek daha güçlü bir oyuncu haline gelen ülke hakkındaki bilgisini artırmak için bir Çin burs programı başlattı.

Programın “Çin ile ilgili konularda düşünce kuruluşları ve üniversiteler ile stratejik işbirliğini teşvik edeceği” açıklandı.

Yapılan açıklamada “Çin ile ilgili konularda düşünce kuruluşları ve üniversitelerle stratejik işbirliğini geliştirmeyi ve Avrupa ve ötesinde Çin hakkında derin uzmanlıktan yararlanmayı ve Komisyon içinde Çin hakkındaki bilgi tabanını genişletmeyi amaçlıyor” denildi.

Written by:

Lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansına devam etmektedir. Araştırma alanları arasında NATO, kamu diplomasisi, göç ve diaspora bulunmaktadır. Star Wars romanlarının da olduğu çeşitli kitapların çevirmenidir. İngilizce, Fransızca, Endonezyaca ve Esperanto dillerini bilmektedir.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası