BAE, Pakistan’a yatırım yapacak

BAE, Pakistan’a yatırım yapacak

Pek çok ülkedeki büyük yatırımlarıyla bilinen Birleşik Arap Emirlikleri, şimdi de Pakistan’ın üzerine eğiliyor. Açıklamalara göre büyük yatırımlar yolda.


Birleşip Arap Emirlikleri’nin yatırım ağı genişliyor.

İKİLİ GÖRÜŞMEDE DİLE GETİRİLDİ

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Başkanı Şeyh Mohamed Bin Zayed Al Nahyan Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ülkesinin bir mali kriz karşısında ekonomisini ayakta tutmak için desteğe büyük ölçüde ihtiyaç duyan Pakistan’daki yatırımını artırmayı düşündüğünü söyledi.

Özel bir ziyaret için Pakistan’a gelen Başbakan Şahbaz Şerif ve Cumhurbaşkanı Al Nahyan ikili bir görüşme gerçekleştirdi. Başbakan Şahbaz, diğer hükümet görevlileriyle birlikte Chandna Havaalanında ileri gelenleri kabul etti.

BAE başkanının havaalanında Başbakan Şehbaz ile yaptığı samimi görüşmede “Hazır olun, BAE Pakistan’a büyük bir yatırım yapacak.” dedi.

TEMELLERİ BAE’DE ATILMIŞTI

Başbakan, geçtiğimiz günlerde BAE’ye yaptığı ziyareti hatırlattı ve her iki ülkenin de BAE ziyareti sırasında iki lider arasında çeşitli alanlarda varılan anlayış üzerinde çalışacağını vurguladı.

BAE Devlet Başkanı, iki ülke arasındaki kardeşlik ilişkilerinin onlarca yıl öncesine dayandığını, Pakistan ve halkına büyük sevgi besleyen babasının ikili ilişkilerin temellerini attığını söyledi.

Başkan ayrıca başbakana BAE’nin her zaman Pakistan’ın yanında olacağına dair güvence verdi.

Written by:

Lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansına devam etmektedir. Araştırma alanları arasında NATO, kamu diplomasisi, göç ve diaspora bulunmaktadır. Star Wars romanlarının da olduğu çeşitli kitapların çevirmenidir. İngilizce, Fransızca, Endonezyaca ve Esperanto dillerini bilmektedir.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası