Danimarka 180 derece döndü

Danimarka 180 derece döndü

Avrupa’da mültecileri Afrika’ya gönderme fikrinin fitilini ateşleyen Danimarka, bundan ilk vazgeçen ülke oldu. Hükümet farklı bir politika izlemeyi düşünüyor.


AB’bib mülteci kabusuna çözüm arayışı bitmedi.

RUANDA YERİNE İŞBİRLİĞİ

Danimarka hükümeti başlangıçta Ruanda’da bir sığınmacı merkezi kurma planlarını askıya aldı. Dışişleri Bakanı ve Entegrasyon Bakanı Kaare Dybvad verdiği demeçte, Danimarka’nın bunun yerine AB çapında bir çözüm için çalışmak istediğini söyledi. Doğu Afrika ülkesinde halihazırda başlamış olan kuruluş müzakereleri şimdilik devam etmeyecek.

Bunun yerine, Kasım ayındaki parlamento seçimlerinden çıkan yeni hükümet, “AB veya bazı AB ülkeleri ile işbirliği” içinde, Avrupa dışında bir kabul merkezi kurulması için kampanya yürüttü. “Şu anda birçok AB ülkesinde bu konuda bir ‘hareket’ var.” dedi Göç Bakanı. Ayrıca birçoğu da “daha katı bir AB iltica politikası” çağrısında bulundu.

Written by:

Lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansına devam etmektedir. Araştırma alanları arasında NATO, kamu diplomasisi, göç ve diaspora bulunmaktadır. Star Wars romanlarının da olduğu çeşitli kitapların çevirmenidir. İngilizce, Fransızca, Endonezyaca ve Esperanto dillerini bilmektedir.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası