ABD’ye ait casus uçak Suriye-Irak sınır hattında saptandı

ABD’ye ait casus uçak Suriye-Irak sınır hattında saptandı

Orta Doğu’nun uzun bir süre için son huzurlu akşamını sona erdirmiş gibi görünen saldırılar devam ederken, Suriye-Irak sınırında, açık kaynaklara yansıyan bir veri dikkat çekti.


ABD’ye ait olduğu iddia edilen birkaç casus uçağın, Irak-Suriye sınır hattında keşif yaptığı açık kaynaklardan tespit edildi.

Image

Aynı sıralarda İran’ın kimliği belirsiz uçaklarca vurulması dikkatlerden kaçmadı.

Image

İran lideri, ülkesindeki saldırıların arkasında CIA ve Mossad’ın uçakları olduğunu iddia etmişti.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası