Sırbistan’a İran tehdidi!

Sırbistan’a İran tehdidi!

AB milletvekillier Sırbistan’ı uyardı. Eğer Priştine ile anlaşamazlarsa Sırbistan’ın geleceği pek parlak görünmüyor.


Balkan kazanı kaynamaya devam ediyor.

İRAN OLACAK

Avrupa Birliği milletvekilleri Sırp Parlamentosu’nun milletvekillerine, Sırbistan’ın Priştine ile nihai ve kapsamlı bir anlaşmaya varmak için yapıcı olmaması durumunda Sırbistan’a neler olabileceğini anlattılar.

AB milletvekillerinin, Sırbistan Cumhurbaşkanı’na 20 Ocak’ta yaptıklerı görüşmede Sırbistan’ın AB’ye girişinin 2030’da mümkün olduğunun ve bu paketin tüm Batı Balkanlar ülkelerine uygulanmasının gerektiğini söyledikleri iddia ediliyor.

AB’ye göre “Anlaşma kabul edilmezse, Sırbistan Avrupa’da bir ada değil, İran olacak.”

Written by:

Lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansına devam etmektedir. Araştırma alanları arasında NATO, kamu diplomasisi, göç ve diaspora bulunmaktadır. Star Wars romanlarının da olduğu çeşitli kitapların çevirmenidir. İngilizce, Fransızca, Endonezyaca ve Esperanto dillerini bilmektedir.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası