ABD’den terör örgütüne destek: Militanlarını eğitmişler!

ABD’den terör örgütüne destek: Militanlarını eğitmişler!

Bir Amerikan gazetesi, ABD askerlerinin halen terör örgütünü desteklediğini açıkça gözler önüne serdi.


ABD, Türkiye’yi hiçe sayarak terör örgütünü desteklemeyi sürdürüyor.

AÇIKÇA PKK İBARESİ VAR

28 Ocak 2023 tarihli The Washington Post gazetesi, kadınların özel kuvvetlerde karşılaştıkları sorunları anlattığı yazısında, Eylül ayında Amerikan askerlerinin, PKK unsurlarını eğittiği bir fotoğrafa yer verdi.

Fotoğrafta YPG ya da SDG ifadesi yerine PKK ibaresinin bulunması, hatta PKK’nın açılımı “Kürdistan İşçi Partisi” isminin kullanılması, dikkat çekici. Bu durum, ismin bir hata sonucu yazılmadığını göstermekte.

Gazetenin haberini Twitter’daki hesabında gündeme getiren eski diplomat ve Başkonsolos Gülru Gezer, “Gazete bu ifadeye açıklık getirmeli” dedi.

ABD, PKK’yı resmi olarak terör örgütü olarak tanıyor ve YPG ve SDG’nin PKK ile bir ilişkisinin bulunmadığı konusunda ısrarcı. Yani Amerikan gazetesi, bu haber ile ABD askerlerinin açıkça bir terör örgütünü desteklediğini ortaya koyuyor.

Written by:

Lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansına devam etmektedir. Araştırma alanları arasında NATO, kamu diplomasisi, göç ve diaspora bulunmaktadır. Star Wars romanlarının da olduğu çeşitli kitapların çevirmenidir. İngilizce, Fransızca, Endonezyaca ve Esperanto dillerini bilmektedir.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası