Amerikan generali, İngiliz ordusunun zayıf olduğunu iddia etti

Amerikan generali, İngiliz ordusunun zayıf olduğunu iddia etti

Bir Amerikan generalinin şok açıklamaları İngiliz ordusunun durumunu gözler önüne serdi. Meğerse Birleşik Krallık hiç de emin ellerde değilmiş!


İngiliz ordusunun vahim durumu gözler önüne serildi.

ARTIK ÜST DÜZEY BİR SAVAŞ GÜCÜ DEĞİL

Üst düzey bir ABD askeri yetkilisinin İngiltere savunma bakanı Ben Wallace’a özel olarak İngiliz Ordusunun artık “üst düzey bir savaş gücü” olarak görülmediğini söylediği bildirildi.

Rapora göre kaynaklardan biri, İngiliz Ordusunun ülkesini ve müttefiklerini on yıl tam olarak koruyamayacağını iddia etti.

İngiltere lideri Rishi Sunak’ın da, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin yarattığı artan güvenlik tehditleri arasında “savaş zamanı başbakanı” rolünde başarısız olma riskinin bulunduğunu söyledi.

DÜZELMESİ 5-10 YIL ALABİLİR

Kaynaklar, Birleşik Krallık hükümetinin savaş kabiliyetindeki düşüşü gidermek için acilen harekete geçmesi ve daha fazla silah ve askeri teçhizata yatırım yapması gerektiğini öne sürüyor.

Silahlı bir çatışma durumunda ordunun cephanesinin birkaç gün sonra biteceğini söylendi.

Bugünün füzelerinin ve insansız hava araçlarının artan gücü ve yetenekleri göz önüne alındığında, ülkenin hava sahasını savunma yeteneğinden de yoksun olduğu bildiriliyor.

Ek olarak, eskiyen İngiliz tanklarının ve zırhlı araçlarının tam değişimlerinin yapılması için yıllar geçmesi gerekiyor ve bu da modernizasyon hedefini etkiliyor.

Kaynaklar, İngiliz Ordusunun 30.000’den fazla askerden oluşan ve yüksek güçlü tanklar, topçu sistemleri ve helikopterlerle desteklenen bir savaş tümenini sahaya çıkarabilmesinin beş ila on yıl alacağını iddia ediyor.

Written by:

Lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansına devam etmektedir. Araştırma alanları arasında NATO, kamu diplomasisi, göç ve diaspora bulunmaktadır. Star Wars romanlarının da olduğu çeşitli kitapların çevirmenidir. İngilizce, Fransızca, Endonezyaca ve Esperanto dillerini bilmektedir.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası