Doğu Ukrayna’da durum zorlaşıyor

Doğu Ukrayna’da durum zorlaşıyor

Yeni Rus taarruzu beklenirken Ukrayna da gün sayıyor. Saldırı her an başlayabilir.


Rusya’nın Ukrayna işgali birinci yılını doldurmak üzere.

ÇOK ZOR BİR DURUMLA KARŞI KARŞIYAYIZ

Zelenski, Ukrayna askerlerinin Donetsk’te çok çekişmeli üç kasaba olan Bahmut, Vuhledar ve Lyman’da çok zor bir durumla karşı karşıya olduğunu söyledi.

İngiltere Savunma Bakanlığı da Ukrayna askerlerinin güç durumdaki Bahmut’ta izole hale geldiğini söyledi.

Bu, Ukrayna Savunma Bakanı’nın bu ay yeni bir Rus saldırısının beklendiği görüşünü yinelemesiyle geldi.

Oleksiy Reznikov düzenlediği basın toplantısında, tüm Batı silahlarının o zamana kadar gelmeyeceğini, ancak Ukrayna’nın Rus güçlerini durdurmak için rezervleri olduğunu söyledi.

Reznikov, beklenen Rus taarruzunun, Ukrayna’nın güney ve doğusunda taarruzlar başlatarak, Doğu Donbas Bölgesi’nin tamamını almaya öncelik vermesini ve Kırım da dahil olmak üzere işgal ettiği alanlar boyunca bir kara koridoru oluşturmasını beklediğini söyledi.

Savunma Bakanı, birliklerin Pazartesi gününden itibaren Alman yapımı Leopard tankları üzerinde eğitime başlayacağını da doğruladı.

Written by:

Lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansına devam etmektedir. Araştırma alanları arasında NATO, kamu diplomasisi, göç ve diaspora bulunmaktadır. Star Wars romanlarının da olduğu çeşitli kitapların çevirmenidir. İngilizce, Fransızca, Endonezyaca ve Esperanto dillerini bilmektedir.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası