Kara Şahin “çakıldı”: Kazadan kurtulan olmadığı açıklandı

Kara Şahin “çakıldı”: Kazadan kurtulan olmadığı açıklandı

ABD ordusunun efsaneleşmiş Black Hawk helikopterlerinden biri, bugün erken saatlerde Alabama, Madison County’deki Huntsville yakınlarında düştü. Kazada mürettebattan hayatta kalan olmadı.


İronik olarak, “Kara Şahin Düştü” filmiyle dünyada ün salan Black Hawk helikopterlerinden biri, bu sabah Alabama’da düştü.

Düşen helikopterin, Alabama 53 eyalet karayolunda, Burrell Road kavşağının yakınında saat yerel saatle saat 15:00 civarında düştüüğ rapor edildi. Alabama Kolluk Kuvvetleri Teşkilatı (ALEA) bilgileri doğruladı.

ALEA Otoyol Devriye Bölümünden yetkililer ve Madison County Şerif Ofisinden milletvekilleri, 18:03 itibariyle “olay yerinin güvenlik çömberine alınmasına yardım ediyorlardı”. ALEA ayrıca otoyolun geçici olarak kapatıldığını da not etti.

Alabama’da faaliyet gösteren yerel bir haber kuruluşu olan News4, Huntsville Acil Sağlık Hizmetleri’nin baş operasyon sorumlusu ve sözcüsü Don Webster’ı kaynak göstererek, kazadan kurtulan olmadığını bildirdi.

Kaza yerine yakın bir yerleşim bölgesinde uzaktan yükselen siyah dumanı gösteren video aşağıda görülebilir.

Kazanın kesin nedeni veya helikopterde tam olarak kaç kişinin olduğu henüz bilinmiyor. Federal Havacılık Dairesi ve Alabama kolluk kuvvetleri şu anda olayı soruşturuyor.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası