Rusya’da bir intihar daha: Üst düzey savunma yetkilisi ölü bulundu!

Rusya’da bir intihar daha: Üst düzey savunma yetkilisi ölü bulundu!

Rusya’daki St. Petersburg, bugün bir Rus üst düzey yetkilisinin daha intiharı ile sarsıldı. Son aylarda Rusya’nın pek çok yerinde üst düzey askeri, bürokrat ve oligarkın intihar haberleri gelmekte.


Rusya’daki intihar zinciri bir türlü bitmiyor.

48 METREDEN DÜŞTÜ

Rus savunma yetkilisi St. Petersburg’da bir binanın penceresinden düşerek öldü.

Rusya Savunma Bakanlığı’nın St. Petersburg’un Batı Askeri Bölgesi’ndeki Mali Destek Dairesi başkanı 58 yaşındaki Marina Yankina’nın cesedi Çarşamba sabahı bulundu.

Polis cesedini St. Petersburg’un Kalininsky semtindeki Zamshina Caddesi’ndeki yüksek bir binanın pencerelerinin altında buldu. 48 metreden düşerek öldüğü sanılıyor. Kişisel eşyaları ve belgeleri binanın 16. katındaki balkonda bulundu.

Yankina’nın düştüğü binada yaşadığı ve kolluk kuvvetlerinin kendi canına kıydığını göz ardı etmediğini bildirildi.

Resmi bir gerekçe açıklanmadı, ancak Yankina’nın 58 yaşındaki sağlık sorunlarıyla mücadele ettiğinin söylendi.

Yankina’nın kendi canına kıyacağı iddia edilmeden birkaç dakika önce eski kocasını arayıp ona ne yapmak üzere olduğunu söylediği bildirildi.

Written by:

Lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansına devam etmektedir. Araştırma alanları arasında NATO, kamu diplomasisi, göç ve diaspora bulunmaktadır. Star Wars romanlarının da olduğu çeşitli kitapların çevirmenidir. İngilizce, Fransızca, Endonezyaca ve Esperanto dillerini bilmektedir.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası