Etiyopya’da katliam: En az 50 kişi öldü!

Etiyopya’da katliam: En az 50 kişi öldü!

Etiyopya’da yine kan döküldü. Tigray bölgesindeki ateşkesten sonra bir süreliğine rahat nefes alan ülkede terör örgütleri faaliyetlerine devam ediyor.


Terörün kurbanı yine masumlar oldu.

EV EV KATLETTİLER

Etiyopya İnsan Hakları Komisyonu (EİHK) Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Etiyopya’nın Oromia bölgesinde bu ay etnik şiddet olaylarında en az 50 kişinin öldüğünü söyledi.

Devletle ilişkili ancak bağımsız insan hakları izleme örgütü, 2 Şubat’ta silahlı kişilerin ülke içinde yerinden edilmiş 10.000’den fazla insanı barındıran Ano şehrine baskın düzenlediğini ve “ev ev gezerek insanları öldürdüğünü” açıkladı.

Açıklamada, “Bir bölge yetkilisi ve şoförünün yanı sıra şehir polisi ve milisleri de dahil olmak üzere en az 50 kişi silahlı grup tarafından öldürüldü.” denildi.

Ölenler arasında 4 kadın ve çocuğun da olduğu belirtildi.

İzleme örgütü, silahlı kişilerin bir kampa girdiğini ve kaçamayan erkek sakinleri “cinayetlerinden sonra bazı cesetler yakılırken” topladıklarını söyledi.

EİHK, şiddetten sağ kurtulanların onlara savaşçıların isyancı grup Oromo Kurtuluş Ordusu’nun üniformalarını giydiğini söylediklerini aktardı.

Written by:

Lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansına devam etmektedir. Araştırma alanları arasında NATO, kamu diplomasisi, göç ve diaspora bulunmaktadır. Star Wars romanlarının da olduğu çeşitli kitapların çevirmenidir. İngilizce, Fransızca, Endonezyaca ve Esperanto dillerini bilmektedir.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası