Sudan iç savaşında hedef haline gelen Türk binaları ne durumda?

Sudan iç savaşında hedef haline gelen Türk binaları ne durumda?

Sudan iç savaşı nedenleri nedir? OSINT TURK’ün araştırmacı gazetecilik programı Olay Yeri, açık kaynak verilerini kullanarak 15 Nisan 2023’te başlayan Sudan iç savaşının öncesine ve şu anda olanlara ışık tutuyor.


Her şey bu noktaya nasıl geldi? Ordu ve Hızlı Destek Kuvvetleri (HDK) saflarında savaşan generalleri hangi dış güçler destekliyor? Evine düşen füzeyle ölen Türk bebeğin evinin konumu neden kritik? Yunus Emre Kültür Merkezi’ne isabet eden füze nereden atılmış olabilir? Hartum’un hangi sokağı, kimin kontrolünde? (20.04.23) Pamuk ipliğine bağlı ateşkese kadar neler oldu? Hepsi Sudan iç savaşı belgeselimizde.

Açık kaynak verilerini analiz ederek Sudan iç savaşındaki sorulara yanıt aradık.

SUDAN İÇ SAVAŞI NEDENLERİ VE DETAYLARI: HARTUM’DAKİ TÜRK BİNALARI NE DURUMDA?

Sudan iç savaşı belgeseli | OSINT TURK

Öncesinde okumanızı tavsiye ediyoruz:


Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası