Amerikan küçük insansız hava araçlarının savaş alanına entegrasyonu

Amerikan küçük insansız hava araçlarının savaş alanına entegrasyonu

Ukrayna’da kullanılan sivil DJI insansız hava araçlarının savaş alanında, basit parça tesirli el bombalarıyla gösterdiği yıkıcı performans sonrasında ABD de bu konuda daha fazla AR-GE yapmaya yönelmiş durumda.


Ukrayna Savaşı, modern savaş taktiklerinin test edildiği ve yenilerinin üretildiği bir deneme tahtası oldu.

KÜÇÜK İHA’LAR FARK YARATTI

ABD Ordusu, piyade birimlerine ekstra imha gücü sağlamak için patlayıcıları küçük insansız hava sistemlerine entegre etmeye çalışıyor.

Endüstri’de çalışan temsilcilere, ölümcül insansız hava araçlarının muhtemelen modern savaşta yaygın bir araç haline geleceğine dikkat çekilerek bir teklif talebi yayınlandı.

Amerikan ordusu, Ukrayna’nın Rusya’nın işgaline karşı konuşlandırdığı silahların etkinliğine tanık olduktan sonra, mevcut İHA’larının bu yetenekle donatılıp donatılamayacağını öğrenmek istiyor.

Ek olarak, yetkililer, bombaların kolay taşınabilir ve insansız hava aracı kontrolörleri tarafından yerleştirilebilir olması gerektiğini belirtti.

PROGRAM AŞAMALARI

Teklifler sunulduktan sonra, ABD Ordusu’nun ilk değerlendirmenin ardından teknik, politik ve program hedeflerini karşılayan sağlayıcıları seçmesi planlanıyor.

Written by:

1.366 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir