Devlet sırları medyaya sızdırıldı: “Putin’in hayalet treninin detayları”

Devlet sırları medyaya sızdırıldı: “Putin’in hayalet treninin detayları”

Londra merkezli bir kuruluş tarafından ele geçirilen çok gizli Rus belgeleri, Putin’in sır gibi sakladığı özel hayatının bir kısmına ışık tutuyor. Herkesin merak ettiği “Putin’in hayalet treni”nin gizemli vagonlarının detayları, tüm dünya medyasında yankılanmaya başladı.


Tüm dünya Rusya’nın sızan belgeleri ile çalkalanıyor. Belgelerde Putin’in sır gibi sakladığı kişisel treninin vagonlarından, en azından bazılarında, neler olduğu görülebiliyor.

LONDRA MERKEZLİ ARAŞTIRMACILAR VERİLERİ ELE GEÇİRDİ

Londra merkezli araştırma grubu Dossier Center tarafından özel olarak elde edilen ve CNN, Süddeutsche Zeitung ve Alman kamu yayıncısı NDR ve WDR gibi önde gelen medya kuruluşları ile paylaşılan bir yığın evrak ve fotoğraf, Kremlin’in halkın gözünden gizlediği ayrıntıları ve kapsamı ortaya koyuyor.

Örnek olarak, Kremlin’in resmi yazışmalarında “Ulaştırma İdaresi, 021- numaralı spor-sağlık vagonuna Abductor-Standard ve Abductor-Technogym yerine spor salonu ekipmanı Hoist HD-3800 ve Hoist HD-3200 takılması gerektiğine dair bir itiraz aldı” gibi ifadeler bulunuyor.

Dossier Center, sürgündeki eski Rus petrol kralı olan -ve sonradan Kremlin eleştirmeni olan, Mihail Khodorkovsky tarafından destekleniyor.

Image Not Found
Image Not Found

ÇOK GİZLİ DEVLET SIRRI

Putin’in özel hayatı hakkında, anlaşılabilir olarak, çok az şey biliniyor.

Putin’in tren kullandığı gerçeği iyi biliniyor. Kremlin, daha önce Putin’in hayalet treninde süslü bir şekilde dekore edilmiş bir toplantı odasında yapılan toplantıların görüntülerini yayınlamıştı.

Bununla birlikte, trenin diğer 20 küsur vagonunun içindekiler, çok gizli bir devlet sırrı. En azından şimdiye kadar öyleydi…

Written by:

473 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası