NATO zirvesini “Asenalar” koruyor: İşte anlık askeri hava hareketliliği

NATO zirvesini “Asenalar” koruyor: İşte anlık askeri hava hareketliliği

Tüm dünyanın gözünü kulağını ayırmadan takip ettiği NATO zirvesinin yapıldığı Vilnius semalarında, bugün TSİ 16:10’da edindiğimiz verilere göre, askeri hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. “Asenalar” da şu anda havada, görev icra ediyor.


Dünya tarihinin seyrini, öyle veya böyle değiştirecek kritik kırılma anlarının yaşandığı NATO zirvesinin yapıldığı Litvanya’nın başkenti semalarında “kuş uçurtulmuyor”. Dünya liderlerine ev sahipliği yapan zirvenin gerçekleştiği Vilnius çevresinde, ve ötesinde, NATO uçakları şu anda keşif ve gözetleme faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

“ASENALAR”dan biri olan, Türk Hava Kuvvetleri’ne ait bir tanker uçak da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da aralarında bulunduğu dünya liderlerini ve NATO üyesi Litvanya’nın topraklarını koruyanlar arasında, ve şu saniye itibariyle hala görevini icra ediyor.

Image Not Found

Uçağımızın daha önce İncirlik Hava Üssü’nde çekilmiş bir fotoğrafında karşılaştığımız “ASENALAR” yazısı ise dikkat çekici.

Çarşamba günü, TSİ 16:10 sularında kaydettiğimiz bu görüntüler, havada yaşanan hareketliliği gözler önüne seriyor. İşte şu an itibariyle tüm askeri hava hareketliliği bilgileri.

Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found

Written by:

473 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası