Zelenskiy’nin korumasının belindeki “Gucci” lakaplı tabancanın özellikleri

Zelenskiy’nin korumasının belindeki “Gucci” lakaplı tabancanın özellikleri

Ukrayna’nın önde gelen askeri VIP korumalarından biri, bir Laugo Arms ‘Alien’ (Uzaylı) 9 mm tabanca taşırken görüldü. Bu nadir tabanca, çok yüksek nişan alma hassasiyeti sunan oldukça egzotik bir tasarıma sahip olması ile biliniyor. Ve aynı zamanda son derece pahalı… “Gucci” lakabıyla anılıyor.


Görünüşe göre Alien tabancasını taşıyan personel, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky ve diğer üst düzey yetkililere 8 Temmuz’da Yılan Adası’na giderken eşlik eden koruyucu ekibin arasındaydı. Kyrylo Budanov ve GUR da bölgede hazır bulunanlar arasındaydı.

Twitter kullanıcısı @AbraxasSpa, ziyaret sırasında Zelensky, Budanov ve diğerlerini koruyan Ukraynalı askerlerden birinin belindeki Alien tabancasını ilk fark edenler arasında oldu. Yılan Adası gezisinde çekilen bir edilen video, tabancanın yalnızca kısa ve bulanık bir görünümünü sunsa da, bu tabanca çok farklı bir şekle ve özelliklere sahip olduğu için tanımlanabiliyor.

Arka nişangâhlar da dahil olmak üzere tabancanın sürgüsünün arka tarafında görülebilenler, çerçevesinin yanı sıra, onun bir Alien olduğuna işaret ediyor. Bu unsurlar, başka bir tahmin olan Rus Strizh tabancası olma ihtimalini eliyor.

Adına uygun kalarak, Alien’ın tasarımı, diğer geleneksel tabancalarla karşılaştırıldığında birçok yönden değişiktir. Tasarımın özü, sürgüye değil, çerçeveye yerleştirilmiş sabit bir namlu üzerinde ortalanmıştır. Bu, tabancaya çok düşük bir delik ekseni kazandırır.

Küçük delikli eksen tasarımına sahip bir tabanca, kuvvetin büyük bir kısmı avucun üzerinden değil, avcunun içine geri yönlendirildiğinden, doğası gereği geri tepmesinin hafifletilmesine yardımcı olur.

Written by:

473 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası