Afganistan, ABD’ye tehdit oluşturmuyor!

Afganistan, ABD’ye tehdit oluşturmuyor!

ABD artık Afganistan’dan bir tehlike beklemiyor! Kongrede konuşan Horst, Afganistan’ın artık tehdit oluşturmadığını ve oluşturursa müdahale edeceklerini söyledi.


Öte yandan Amerikan askerleri Afganistan’ı apar topar terk etmişti.

GÜVEN İNŞASININ ÖNEMİ VURGULANDI

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Pakistan Güney ve Orta Asya İşleri Bürosu Müsteşar Yardımcısı ve Müsteşar Yardımcısı Elizabeth Horst, El Kaide’nin Afganistan’dan ABD’ye tehdit oluşturamayacağına inandığını söyledi.

ABD Başkanı Joe Biden’ın Afganistan’daki El Kaide hakkında son açıklamalarının da kendisine sorulduğu bir kongre oturumuna katıldı.

“Afganistan’ın bir tehdit olduğunu düşünmediğimi söylüyorum; El Kaide, Afganistan’dan ABD’ye tehdit oluşturabilir ve El Zevahiri örneğini gördüğümüz gibi, ve tek taraflı olarak bu tehditle müdahale etmeye hazırız.” dedi.

Bu, siyasi analistlerin geçici hükümetin güven inşa eden bir ortam yaratmak için uluslararası toplumla, özellikle de ABD ile ilişki kurması gerektiğini söylemesiyle ortaya çıktı.

Siyasi analist Asadullah Nadim, “Güven inşası bu açıdan çok önemli. Taliban dünyayla, özellikle ABD’yle güven inşa etmeye çalışmalı.” dedi.

Uluslararası ilişkiler analisti Wahid Faqiri, “Ülke içinde teröre karşı muazzam adımlar atılmalı ve pratik ve faydalı adımlar olmalı.” dedi.

Written by:

473 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası