Abdülhamid Han ve ABD’ye ait Kara Şahin’in tuhaf rotası

Abdülhamid Han ve ABD’ye ait Kara Şahin’in tuhaf rotası

Kıbrıs’taki gerginlik; biraz önce Akdeniz’deki radar verilerine yansımış olabilir. İşte anlık ve dikkat çekici bulgularımız.


24 Ağustos gecesi; Türkiye saati ile 23:15’te, Yunanistan tarafından geldiğini saptadığımız ABD’ye ait bir Black Hawk helikopteri gece vakti Akdeniz’de alçak uçuş gerçekleştirerek tuhaf manevralar yapmaya başladı. Manevraların gerçekleştiği bölge Türkiye’ye yakınlığıyla dikkat çekiyor.

Image Not Found

Amerikan Kara Şahin helikopteri, adeta bir sivrisinek gibi uçuş gerçekleştirmesinden yaklaşık 30 dakika sonra (biraz önce) Akdeniz üzerinde radarda belirdiği gibi bir anda kayboldu.

Amacının ne olduğunu anlamaya çalıştığımızda; alçak uçuş gerçekleştirdiği ve tuhaf manevralar da düşünüldüğünde; neyin üzerinde uçtuğunu merak ederek deniz taşıtlarının anlık konumlarını görmek istedik.

Image Not Found

Black Hawk’ın şüpheli uçuşu gerçekleştirdiği noktada; Türkiye’ye ait Sultan Abdülhamid Han sondaj gemisinin bulunduğunu saptadık.

Image Not Found

Helikopterin maksimum menzili ve yaptığı manevralar; gelmiş olduğu yerin Girit olmayabileceğini düşündürüyor.

TÜRK DEGS ve OSINT TURK iş birliği ile hazırlanan İnteraktif Mavi Vatan ve Yunanistan Askeri Bölgeleri haritamızı inceleyebilirsiniz.

Araştırma: OSINT Akademisi | 2. Dönem | Işık Dağdeviren

Written by:

245 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası