İnteraktif Dünya Kriz Haritası


Ülkelerin sadece anlık durumlarını değil, aynı zamanda durumlarının “değişimini” de görmek istiyorsanız OSINT TURK | İnteraktif Dünya Kriz Haritası tam size göre!

Yukarıdaki OSINT TURK | İnteraktif Dünya Kriz Haritası‘nda gezinerek maruz kaldığınız haber karmaşasından bir adım geriye atabilir ve resme daha büyük bir pencereden bakabilirsiniz. Bu sayede detaylarda kaybolmaz, hiçbir şeyi gözden kaçırmaz ve dünyanızı şekillendiren noktaları daha kolay birleştirebilirsiniz.

Her Pazar güncellenen ve X hesabımızda karşılaştırmalı olarak paylaşılan haritamızda, istediğiniz bölgeye zoom yapabilir; ayrıca kriz durumları tarafımızdan değerlendirilmeye alınarak renklendirilen ülkelerin üzerine tıklayıp renk değişimine sebep olan şeyi öğrenebilirsiniz.


Bu hafta dünyada yaşanan kritik olaylar hakkında daha derinlemesine bilgi sahibi olmak istiyorsanız, 14 Ocak 2023’te ilk bölümü ile yayına başlayacak ve her Pazar yayınlanacak “Haftalık Dünya Özeti” podcastimizi dinlemek isteyebilirsiniz. (Küresel Sabah Özeti podcastinin yerini alacaktır.)


OSINT TURK | OSINT Akademisi kayıtları başladı!

Açık kaynak istihbarat toplama/analiz etme, online soruşturma ve gazeteci güvenliği hakkındaki birbirinden özgün kursları incelemek için OSINT Akademisi’ni ziyaret edin!