Misyonumuz

Değerli okurlarımız,

İnsanımıza ve devlet kurumlarımıza, hem ülke meselelerinde, hem de günlük hayatlarında daha bilgili kararlar alabilmelerine yardımcı olmak adına dünyada neler olduğunu, özellikle de Türkiye ve Türklere olan olası etkilerini de belirterek anlatıyoruz.

Türkiye’de “sadece” dış haberlere yönelik yayın yapan ilk haber kuruluşu olan OSINT TURK, dünyanın son yıllarda içinde olduğu kriz ve savaş anlarında önemi daha da çok anlaşıldığı üzere, Türk medyasındaki hayati bir boşluğu kapatmaya gayret ediyor.

Diğer birçok yeniliğin dışında, Türkiye’de bir ilke imza atarak İnteraktif Dünya Kriz Haritamız ile okuyucularımızın ülkelerin anlık durumlarından ziyade “durumlarındaki değişimleri” ve “sebeplerini” görebileceği tamamen özgün bir platorm oluşturduk.

Ayrıca, internet ve sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla, dünyadaki beyinlerin adeta birer nöron gibi birbirine bağlandığı ve insanlığın adeta anlık şekilde birlikte düşünen bir organizmaya dönüştüğü bugünlerde, “dezenformasyon” en büyük tehlikelerden biri. Uydu fotoğrafları ve diğer açık kaynakları kullanarak edindiğimiz verileri dünyanın gözleri önüne serdiğimiz “kanıta” dayalı OSINT raporlarımızla okurlarımıza yeni nesil haberler sunuyoruz.

Haberin etrafında veri aramıyoruz, verilerin etrafına haberi örüyoruz.

Saygılarımızla,

OSINT TURK Yönetim Kurulu

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası